top of page

БІЛЬ У СПИНІ МОЖНА ВИЛІКУВАТИ! ГРИЖУ ТАКОЖ

 
Стаття17 лютого 2021 прев'ю.jpg

Запорізький пенсіонер, № 07, 17 лютого 2021р.

 

Коли ми чуємо про біль у спині, особливо у похилому віці, - здається, що це норма і так жити треба. Але лікар-вертебролог Валерій Євдокимов стверджує інше. Остеохондроз, радикуліт, ба навіть грижу хребта - можна вилікувати і без операції.

- Валерію Олександровичу, почнемо з найголовнішого: грижа хребта - то не вирок?

 

- Біль у спині дуже сильно псує якість життя людини. У пенсіонерів і без нього вистачає проблем, а коли ще й спина ломить... Вертебрологія як раз і займається лікуванням болю у спині, грижі хребта. Звісно, треба усвідомлювати, що у людини похилого віку є певні особливості здоров`я, тому залучити увесь свій арсенал ми не можемо. Наприклад, мануальна терапія - вона надзвичайно ефективна при грижах хребта, але людям за 65 я, власне, не роблю її.

 

- Але ж є багато костоправів, які і у 80 років ламають людину так, що страшно дивитися?

 

- (посміхається...) Ви не плутайте костоправів та лікаря-вертебролога. Це як знахар, екстрасенс проти медичного працівника. Я також стикаюся з пацієнтами і за 60, і за 70, і за 80, які до мене були у костоправів. Скажу відверто: нічого доброго з цього не виходить. Костоправ працює дуже грубо. І якщо молодий організм має опір для цього, то людина похилого віку може "зламатися", в буквальному сенсі цього слова. Власне, чому мануальна терапія заборонена для дідусів та бабусь? Є така проблема - остеопороз. З віком наші кістки стають все менш і менш сильними, крихкі. Ось така маніпуляція може призвести до трагічних наслідків. В мене були пацієнти, які йшли  до костоправа лікувати поперек, а виходили з переломом шийки бедра або хворобою суглобів. Все не так просто...

 

- Добре, то як тоді допомогти похилій людині позбавитися болю?

 

- Дивіться, ми, в клініці Євдокимова, застосовуємо комплексний метод: тут вам і фізіотерапія, і лікувальна фізкультура, і рефлексотерапія, звісно ж - масаж. А ще - високоінтенсивний лазер, дуже гарна річ, новітні технології. На додаток - ліки, пігулки. Як саме буде все це комбінуватися - залежить від окремої людини, від її діагнозу, супутніх хвороб та протипоказань тощо. Але я повинен зауважити одразу: ефективність лікування похилих людей - нижча. Якщо, наприклад, до нас приходить чоловік 30 років, та на початку лікування оцінює біль на 8 балів (від 0 до 10), а наприкінці курсу - 1-2 бали, то робота з дідусем нам дасть результат у 3-5 балів. Звісно, це не ідеал, але якщо людина живе на знеболювальних та спить через ніч, навіть 4 бали - це суттєвий результат для неї! Можна досягти й 1-2, але таке лікування має бути довшим (подвійним-потрійним). Нажаль, старість вона така...

 

- Це ви говорите про остеохондроз такі страшні речі?

 

- Ні, не зовсім. Остеохондроз заважає життю, але дуже рідко він дає довготривалі 8-10 балів . Зазвичай це 5-7, але на постійній основі. Сьогодні краще, завтра - гірше і так увесь час. А ось 8-10 дасть нам грижа хребта. Сімейний лікар або невропатолог у звичайній лікарні запропонують або крапельниці (що допомагають лише поки ви їх капаєте) або операцію. Погодьтеся, який загальний наркоз людині у 80 років? Коли і серце і нирки вже хронічно хворі?

 

- Це дійсно так!

 

- Масаж я раджу усім людям похилого віку на систематичній основі! Один раз напівроку, щонайменш. Пройшли 5-10 сеансів масажу і спина буде вдячна на усі 6 місяців. А потім приходьте знову, не чекаючи, поки заболить - профілактика легше та дешевше!

 

І ще одне: в клініці Євдокимова я консультую людей за 70+ років завжди БЕЗКОШТОВНО. Лікування також зі знижкою 10% для усіх пенсіонерів на постійній основі. Ми поважаємо наших дідусів та бабусь і бажаємо їм здоров`я!

 

Записатися на консультацію до лікаря Євдокимова ви можете за телефонами: 067-290-96-96 або 095-290-96-96 (у робочий час). Клініка Євдокимова знаходиться  у місті Запоріжжі по вулиці Перемоги, 115 (навпроти 5-ої лікарні).

 
bottom of page